Facebookta Paylaş
Cumhur İttifakı üyeleri: “Esnafımızın yanındayız”13.01.2021

Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ve Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı “Cumhur ittifakı belediye meclis üyeleri olarak esnafımızın yanındayız”

2021 yılı Kozan Belediyesi olağan meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleştirildi. Meclisin ilk oturumunda Cumhur ittifakı AK Parti ve MHP Meclis üyeleri esnafa destek verilmesi için önerge verdi. AK Parti İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ve MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ortak basın açıklaması ile esnafa destek verilmesi için önerge meclisteki grupları ile önerge verdiklerini kaydettiler.

2021 yılının ilk meclis toplantısında yılın ilk önergesi cumhur ittifakı üyelerinden esnaflar için geldi. Cumhur İttifakı meclis üyeleri pandemiden olumsuz etkilenen esnaflara destek verilmesini talep ettiler. Verilen önergede; tente ve ahşap yapılardan alınmasına karar verilen ücretin 1 yıl süre ile ertelenmesi, pandemi döneminde kısıtlamalar nedeniyle işyerleri kapanan kahve, kıraathane ve cafe esnafına bir kez olmak üzere 1000 TL berber ve kuaför salonlarına ise 750 TL destek verilmesi talep edildi. Ayrıca önergede belediye taşınmazlarında kiracı olarak bulunan esnafların kiralarının üç ay süreyle ertelenmesi ve erteleme nedeniyle faiz alınmaması talep edildi.

Cumhur İttifakı meclis üyesi Abdullah Avcı meclis oturumunda yaptığı konuşmada meclis üyelerinin tamamının desteklerini beklediklerini ederken Kozan Belediyesi 2021 yılı Ocak Ay’ı meclis toplantısı görüşülen 18 maddenin ardından Cuma günü saat 15.00’da toplanmak üzere kapandı.

AK Partili Başkan Yusuf Bilgili ve MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı yaptıkları ortak yazılı açıklamada esnafa destek taleplerinin gündeme alındığı belirtilerek, “AK Parti Grup Başkanvekilimiz Av. Abdullah Avcı ve MHP Grup Başkanvekili Yusuf Eroğlu imzası ile verilen önergeler ile pandemi döneminde mali zorluk yaşayan esnafımıza destek verilmesini talep ediyoruz. Bu talepler gündeme alınmış bundan sonra yapılacak olan ilk meclis toplantısında meclis üyelerimizin desteği ile esnafımıza bu destekler verilmiş olacaktır. Esnafımıza hayırlı olsun” dediler.

Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Av.Yusuf Bilgili ve MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı “Belediye meclis üyelerimizin talepleri gündeme alındı. Bundan sonra yapılacak olan ilk meclis toplantısında meclis üyelerimizin desteği ile esnaflara destek olunmasına kalındı. Esnaflarımıza hayırlı olsun” dediler.