Facebookta Paylaş
Paçahan’dan davullu zurnalı kutlama07.07.2021

Pandemi yasaklarının 01 Temmuzdan itibaren kalkması ve normalleşmeye geçilmesinin ardından İşletmeciliğini Murat Mercan’nın yaptığı Paçahan, işyeri önünde davullu zurnalı kutlama yaptı. Vatandaşları rehavete kapılmamaları içinde uyaran Esnaf Mercan, herkesi maske-mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet etti.

Zengin menüsü ve kaliteli sunumuyla kısa zamanda Kozan halkının uğrak yeri haline gelen, ulusal basında sıkça yer alan, Irmak Caddesi üzerinde hizmet veren Paçahan & Paça Çorba salonu İşletmecisi Murat Mercan “Esnaflar olarak 14-15 aydır zor günler yaşadık. Özellikle biz paça, şırdan, çorba gibi hizmetleri gece verdiğimiz için mevcut yasak saatleri bize uymuyordu. Saat: 21:00’den sonra müşteri alamıyorduk. Saat: 24:00’den önce kapatmak zorunda kalıyorduk. Zaten müşteri potansiyelimiz 23:00’den sonra başlıyor. Gelen esnekliklerin bize pek bir faydası olmuyordu. 01 Temmuz tam anlamıyla bizim iş yerimizin açılması oldu. Bir bayram havası olsun hem de bizim yöresel müzik aletlerimiz olan davul ve zurnayla kutlamak istedik.

Temennimiz fazla rehavete kapılmadan bu hastalığı tamamıyla silmek istiyoruz. Tekrar bir kapanma yaşamamak için herkesi Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya devam edelim” dedi.