Facebookta Paylaş
Kozan Belediyesi “Mezbahanede çalışan işçinin maaşı Belediyenin şirketinden ödenmiş”07.07.2021

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Temmuz ayı olağan meclis toplantısında MHP’li meclis üyesi Suat Erkan’ın Belediyeye ait hurda kamyonun satılması olayının hırsızlık olarak nitelendirmesinin ardından açıklama yaparak ; “Özel bir şahsa ait Mezbahanede(MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı’yı kastederek) çalışan işçinin maaşını Belediye şirketinden ödenmesi mi hırsızlık yoksa Belediye şantiyesinde bulunan kamyon mu hırsızlık” dedi.

Başkan Özgan ; “2014 seçimleri sonrası bana bir kasaptan bir telefon geldi, Mezbahanede çalışan bir kasaptan maaşınızı nereden alıyorsunuz diye sordum. İmar limitet şirketinden dedi. Oranın o dönemki şirketin genel müdürü muhasebeci Ahmet Tanrıverdi’ye söyledim ve bir gün sonra o işçinin çıkışı yapıldı. Maaşları ödenmiş bu işçinin dekontları vs her şeyi var, adam şirkette gözüküyor fakat özel bir şahsa ait Mezbahanede çalışıyor. Mezbahaneyi kimin çalıştırdığını herkes biliyor.(Yine Atlı’yı kastediyor.)Ödemeyi şirket yapıyor, Şirket kimin Kozan Belediyesinin milletin değil mi bu şirket. Milletin parası özel bir şahsa nasıl veriliyor? Nasıl gidiyor.”dedi.

Suat Erkan’ın arsa ortaklığı ve düğün salonu ortaklığı iddialarına karşılık.(Hilmi Tanırverdi’yi kastediyorlar) Allah’a şükür kimseye diyet borcumuz yok diyerek ; “O müteahhit kim diye soran Başkan Özgan müteahhitle görüşen de şerefsizdir, yapan da şerefsizdir. Çok şükür üçüncü dönem Belediye başkanlığını yapıyoruz.1/1000 lik imar planı görüşülürken kimlerle nerede plan yapıldığını görürsünüz.” dedi.