Facebookta Paylaş
Başkan Öztürk’ten gövde gösterisi07.07.2021

Üzeyir Öztürk S.S. Kozan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’na 4. Dönem yeniden seçildi

S.S. Kozan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2018-2019-2020 yılı birleştirilmiş olağan genel kurulu Üstün Park Düğün Salonunda yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut Başkan Üzeyir Öztürk, 3 yıllığına yeniden S.S. Kozan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı seçildi. Katılımın yoğun olduğu kongrede Başkan Öztürk, katılımcılara ve delegelere ve esnaflara teşekkür etti. Kongreye Kozan Belediye Başkanı Sayın Kazım Özgan’, Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Şenoğul’, Bakanlık Temsilcisi Ticaret İl Müdür Yardımcısı Mehmet Tanrıöver’, Bölge Birlik Temsilcisi Hüseyin Karabulut’, Bölge Birlik Temsilcisi Nevzat Alpağan, Terziler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Sinan Turhan, Esnaf Odalar Birliği Başkan Vekili Ünsal Perçin, Esnaf Odalar Birliği Başkan Vekili Mehmet Güveloğlu, Esnaf Odalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Veysel Bolat’, Süleyman Oğuz, Hacı Emin Ünal ve Sayın Tayfun Eker, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve delegeler ve çok sayıda davetli topluluğu katıldılar.

Kongre Saygı duruşu ve hemen akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Bölge Birlik Temsilcisi Hüseyin Karabulut, Kâtip Üyeliklerine Bölge Birlik Temsilcisi Nevzat Alpağan seçildiler.

Açılış konuşması yapan Başkan Öztürk “Öncelikle kongremize Adana’mıza, Kozan’ımıza, esnaf ve sanatkârımıza hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bizi utandırmasın. İnşallah bundan sonraki süreçte kurumumuzu geçmiş dönemden daha iyi yerlere getireceğiz ve temsil edeceğiz. Esnafımıza daha fazla emek ve zaman harcayacağız. 4. Dönem yeniden oy çokluğuyla seçildim. Kongreye katılım çok yüksekti. Esnaflarımızın bizlere gösterdikleri teveccühü boşa çıkarmayacağız. Esnaflarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Değerli delegelerimize, esnaflarımıza ve davetlilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

AESOB Başkan Vekili Ünsal Perçin yaptığı konuşmada kongrenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan “Olağan genel kurulunuz hayırlı uğurlu olsun. Belediye başkanı olarak Kozan’ı temsilen sivil toplum örgütleriyle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da devam edecek. Pandemi dönemi belli bir noktaya geldi. Esnaflarımız biraz zorluk çekti. Bundan sonra esnaflarımızın işlerinin daha iyi olması dileğiyle. Buraya katılmak beni onure etti. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından gündem maddeleri ayrı ayrı oylanarak ibra edildi.

S.S. Kozan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına 3 yıl için yeniden seçilen mevcut Başkan Üzeyir Öztürk’ün yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Fatih İnceler, Mukadder Özgüner, Tahsin Çetin ve Salim Kaynak. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: Latif Yıldırım, Muhammet Yorulmaz, Yakup Cihanker, Hacı Turgut ve Durmuş Ali Öztürk.

Denetim Kurulu Asil: Mehmet Fatih Görüş ve Münif Özkan. Yedek Denetim Kurulu Üyeleri: Ferit Kökyıldırım ve Harun Değirmenci.

Bölge Birliği Temsilciliklerine Üzeyir Öztürk, Fatih İnceler ve Salim Kaynak seçildi. Yedek Üyeler: Muhammet Yorulmaz, Yakup Cihanker ve Mehmet Fatih Görüş.