Facebookta Paylaş
Yahya Ocak coşkuyla yeniden başkanlığa seçildi13.07.2021

Yahya Ocak 3 yılda bir yapılan birleştirilmiş olağanüstü genel kurulda yeniden Sancaklı Kooperatif Başkanlığı'na seçildi. Tek listeyle girilen seçimde Yahya Ocak tüm eş, dost, üye ve birbirinden renkli misafirleri birleştirmeyi başardı. Millet Bahçesi' nde yapılan seçimde içeri ve dışarı tıka basa doldu. Ocak ve ekip arkadaşları misafirlerle ilgilendiler, esnaflık geleneğini her yıl biraz daha ileri taşıyarak toplumsal gücü artan Ocak'ın toplumda karşılığı var. Radikalliği yok, birleştirici, uyumlu, eş, dost ve üyelerinin iyi ve kötü gününde muhakkak yanlarında olmayı sürdürüyor. Sancaklı Kooperatifi belirli kriterleri yakaladığı için TÜRKİYE’DE 5. Sırayı aldı. Özellikle devletin Halk Bankası'yla intibakları yüksek, uyumla çalışarak Kozanlıya hizmet veriyorlar. Yahya Ocak ve arkadaşları: "esnaflarımıza, üyelerimize dokunuyoruz. İç içeyiz. İş bitirici ve birleştirici olmak çok güzel bir duygu Allah herkese nasip etsin. Sancaklı Kooperatif Başkanı Yahya Ocak, Tufanbeyli, Feke, İmamoğlu, Saimbeyli ve Kozan arasında köprü vazifesini sürdürüyor. Ocak'ın bölgede önü açık.

S.S. Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2018-2019-2020 yılları birleştirilmiş olağan genel kurulu Millet Bahçesi Kültür Salonunda 07 Temmuz Çarşamba günü yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimlerde mevcut Başkan Yahya Ocak, 3 yıllığına yeniden Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Başkanı seçildi. Kongreye Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan Belediye Başkan Yardımcıları Arif Dağlı ve Süleyman Şenoğul, Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik, İyi Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı, Hükümet Komiserleri Mert Çelikel ve Okan Kara, Çevre İlçelerin Kooperatif başkanları, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Elektrikçiler Odası Başkanı Hakan Sağmen, Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Azgın, Kuaförler Odası Başkanı Zahide Azgın, İş Kadını Alev Ataş, banka müdürleri, merkez mahalle muhtarları, esnaflar ve delegeler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongre divan başkanının seçilmesi devam etti. Gündem maddeleri tek tek oylanarak ibra edildi.

S.S. Kozan Sancaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yahya Ocak’ın yönetim kurulu üyesi şu isimlerden oluştu: Cemalettin Dağlıoğlu, Mahmut Köşeli, Erkan Şahin ve Yusuf Arı.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: Yusuf Erik, Süleyman Çalışkan, Orhan Korkut, Nevzat Garip ve Mehmet Gelebek.

Denetim Kurulu Üyeliklerine Süleyman Delibaş ve Korkut Kara seçildiler. Yedek Denetim Kurulu Üyeleri: Erhan Sarıca, Ayhan Aydın.

Bölge Birliği Temsilciliklerine: Yahya Ocak, Cemalettin Dağlıoğlu, Mahmut Köşeli. Yedekler: Yusuf Arı, Erhan Şahin, Yusuf Erik.