Facebookta Paylaş
Dünya Güzeli Elif Nazlı Ceylan ile Yakışıklı Ömer Kara’nın düğünlerinde adım atacak yer kalmadı 08.06.2023
Yalçın Kara/
Milli Eğitim Eski Müdürlerinden Merhum Haşim Özcan ile yine Milli Eğitim Eski Şube Müdürleri’nden Selahattin Ceylan’ın torunları Matematik Öğretmeni Elif Nazlı Ceylan ile meslektaşı Ömer Kara’nın düğünleri çok kalabalık ve neşeli geçti.
Mevlana Mehmet Kara ve Fatma Kara’nın oğulları Ömer Kara, aynı zamanda Orçan Cezmi Kandemir’in torunu, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir’in ve Gökmen Kandemir kardeşimizin de
yiğenleri oluyor.
Bu düğünün duygusal ve çok etkileyici bir yönü vardı. Güzel Türkçe’nin ve dilbilgisinin uzmanı, milliyetçiliğin önde gelen vatansever isimlerinden Haşim Özcan öğretmenimizin Dünya Güzeli Hemşire Kızı Begüm Ceylan yıllar önce Elif Nazlı Ceylan’ı dünyaya getirmesinin hemen ardından genç yaşta hayatını kaybetmiş ve bütün Kozanlıyı derinden yasa boğmuştu.
Severek evlendiği Polis Memuru dayımızın oğlu Murad Ceylan’la çok mutlulardı. Begüm’ün şirin ve anlamlı kızları Elif Nazlı’nın üzerine Selahattin Dayım ve Remziye yengem(Her ikisi de dünya iyisi insanlardır) ve tüm akrabaları doğuştan ilgilenmiş ve üzerinde titremişlerdir.
Elif Nazlı’yı bebekliğinden tanırım, yüreğimizin özel bir parçasıdır. O bir candır…
Mevlana Mehmet Kara’nın yakışıklı oğulları Ömer Kara ile
Nazlı’nın bir ömür boyu mutlu ve huzurlu olmalarını canı gönülden diliyorum.
Ayna Düğün Salonunda düzenlenen düğün töreninde her iki aile de misafirleriyle çok yakından ilgilendiler. Mutluluklarını
paylaşıyorum.