Facebookta Paylaş
Kozan’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi08.06.2023
Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Kozan Halk Eğitim Merkezi tarafından bu yıl 3.’cüsü düzenlenen program 1 Haziran Perşembe günü Muhsin Yazıcıoğlu Parkında yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Bünyamin Akbulut “Hayat boyu öğrenme kavram olarak değişebilir. Gelişimi, sürdürebilirliği temsil etmektedir. Kozan Halk Eğitim Merkezimizde hayata mutlu bireyler hazırlamayı vizyon edinmiştir. Bireylerin yeni beceriler edinmesi, var olan becerilerini geliştirmesi, sosyalleşmesi yaşadığı çağa, ve onun getirdiği yeniliklere uyum sağlayabilmesi, iyi insan ve iyi vatandaş olabilmesi için onlarca alanda binin üzerinde kurs açarak Kozan halkına hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bunların yanında afet zedelere giyim yardımı yaptık. Bağlılıkla mücadele semineri, kan bağışı gibi sosyal projeler. Konser programları, halk oyunları gösterisi ve mehteran gösterileri ve resim sergileri gibi kültürel faaliyetler de düzenledik” dedi.
Daha sonra Kozan Halk Oyunları topluluğun gösterisi beğeniyle izlendi. Kozan HEM Spor Kulübü Sporcularının gösterisi ilgiyle izlendi. Ardından okuma yazma öğrenen kursiyerlere belgeleri protokol tarafından takdim edildi. Çeşitli yarışmalarda derece alan sporculara ödülleri protokol tarafından takdim edildi.
Program Kozan HEM kursiyerleri ve usta öğreticilerinin el emeği göz nuru eserleri ve sergi açılının ardından Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve protokol tarafından gezilmesiyle son buldu. Vatandaşlar programa yoğun ilgi gösterdiler.