Facebookta Paylaş
KÖYLÜNÜN KREDİ ÖDEYECEK GÜCÜ MÜ VAR?30.09.2020
Yangın sonrası köye gelen siyasiler ve devlet yetkileri kameralar önünde, köylülerin bütün zararını karşılayacağı belirtmişlerdi. Ama şuan devletimizin köylülerin zararını karşılamak yerine zaten maddi ve manevi olarak bitmiş olan köylülerimize kredi teklif ettiğini üzüntüyle öğrendik. Belgesi ekte mevcuttur. Köylülerimiz özetle ; “ Buraya gelen yetkiler bizlere devletimiz yanınızda hiç merak etmeyin bütün zararınız karşılanacak dediler ama şuan geldiğimiz noktada devlet bize kredi teklif ediyor. Bizim her şeyimiz yandı. Kredi ödeyecek gücümüz yok. Çadırlarda kalıyoruz. Konteynır istedik ama şuan için temin edemeyiz dediler.
Giresun’daki insan da biz değil miyiz onların tüm zararı karşılandı. Biz devletimizden kredi değil destek istiyoruz” şeklinde konuştular.
İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “Devlet, Kozan yangınında zarar gören vatandaşların yaralarını hibe yolu ile sarma yerine krediler ile gidercek. Kozanlılar, borçlandırma değil, hibe desteği bekilyor. Asıl olması gereken ise Devletimizin Kozan’ımızda yangından zarar gören köylerimizi afet bölgesi ilan etmesi, hibe yardımlar ile vatandaşın mağduriyetini gidermek olmalıydı. Sayın Bakanın ifadesiyle Ekonomimiz son derece iyiyken YANGIN mağduru Kozan’lı hemşerilerimiz kredi ile borçlandırılma değil hibe desteği bekliyorlar” dedi.