Facebookta Paylaş
İŞÇİ ve GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI, KURA VE NOTER HUZURUNDA YAPILDI30.09.2020
Kozan’da ilk kez canlı yayında ve noter huzurunda İşkur’dan işçi alımı gerçekleşti.
AKP’nin adaletine güvenmeyen ve inancını yitiren halk Otağ TV’nin ve gazetecilerin sosyal medya hesaplarına yüzlerce olumsuz eleştiri yağdırdı. Tepkiye siyasiler ve kamuoyu şaşırdı.

 
Noter huzurundaki çekilişe dahi inanmamak iktidar partisinin ne kadar yıprandığının ve işsizliğin en yüksek tavana vurduğunun bir göstergesi olarak değerlendirildi.
İlçe Milli Eğitime bağlı okullarda Toplum Yararına Çalıştırma Programı kapsamında 200 temizlik işçisi ve 40 Güvenlik görevlisi alımı 23 Eylül Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Toplamda 240 kişinin alınacağı işe 1602 kişinin başvuruda bulunduğu açıklandı. Kozan 2. Noterliği tarafından gerçekleştirilen kura Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Otağ TV’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlandı.
 
Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgilinin siyasi nüfuzu ve Kaymakam Şafak Gürçam’ın katkılarıyla Kozan’da ilk kez kura çekim yöntemiyle gerçekleşen işçi alımları dikkat çekti. Açık torpil yerine kura çekilmesi en mantıklı yol olarak görüldü. Emeği geçenler takdir edildi. Öte yandan: Noter huzurunda çekiliş yapılmasına rağmen her nedense bir çok yurttaş AKP’nin adaletine inanmadı.
 
Otağ TV’nin sosyal medya hesaplarına yorum yapan vatandaşlar nerede Hz. Ömer’in adaleti, aynı aileden 3 kişinin çıktığını, hep aynı soy isimlerin çıktığını ve kavanozu yeterince karıştırmadıklarını, 1000’in üstünde çok az rakam çıktığını, kurayı hep üsten çektiklerini ve hiç inandırıcı bulmadıklarını dile getirdiler.

Noter huzurundaki çekilişe dahi inanmamak iktidar partisinin ne kadar yıprandığının ve işsizliğin en yüksek tavana vurduğunun bir göstergesiydi.