Medya İletişim
Yalçın KARAOĞLU
yalcinkaraoglu01@hotmail.com
Facebookta Paylaş Makale Listesi
"Uyuşturucu baronlarını neden birileri kurtarır"22 Aralık 2020 Salı

Hayretler içerisinde okudum Barış'ların kitabını. Bize kamuoyunda uyuşturucu baronu lakabıyla anılan Naci Şerif Zindaşti' yi hatırlattı.

 

SEN NEYMİŞSİN BE SAVCI ZEKERİYA ÖZ?

VESSELAM O DÖNEMDE ÖZ’LER CADI AVINA ÇIKARKEN; ONLARA DESTEK VEREN SİYASİLERİ VE GAZETE MANŞETLERİNİ UNUTMADIK

 

2007'de 75 kilo eroinle yakalanır, tutuklanır ama Fetö'cü Savcı Zekeriya Öz' ün gizli tanık olma teklifini kabul eder Terazi kod adıyla ifade verir ve serbest kalır. Çeşitli kanlı olaylardan sonra 10 cinayetle bağlantısından dolayı Zindaşti 2018'de yakalanır cezaevine konulur, ama hukuk öyle bir işler ki, Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan tarafından tahliye edilir. Bir savcının itirazı üzerine başka bir hakim tarafından yeniden tutuklanması istenir ama 3 saatte bu adam sırra kadem olur. Zindaşti denilen uyuşturucu baronunun serbest bırakan hakime AKP'li Burhan Kuzu tarafından baskı yapıldığı iddia edilir bunları Fatih Altaylı yazar. Kuzu'yla Zindaşti'nin fotoğrafları çıkar. Burhan Kuzu önce inkar eder sonra kabul etmek zorunda kalır...

İşin çok garip tarafı 24 Ocak 2019'da Erzurum'a bir tır içerisinde gizli mermerler arasında cumhuriyet tarihinin en büyük eroin miktarı (1 ton 535 kg.) ele geçirilir. Tutuklananlar olur. Savcı Melih Yıldırım'a(Bu savcıya İzmir’deyken Fetö’cülerin çeşitli kumpas kurdukları ortaya çıkar) başka bir savcı F. S'nin arabuluculukla rüşvet teklif ettirdiği şikâyeti HSYK'ya yapılır bu basında yer alır. Sonra ne mi olur? Zindaşti'yi serbest bırakan Hakim Cevdet Özcan Erzurum'a tam da bu uyuşturucuya bakan mahkemeye atanır. Ne tesadüf?

İşte Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan Cumhuriyet Gazetesi bu haberleri yaparlar ve olay patlar. İşte bu gazeteci arkadaşların neden tutuklandıklarını şimdi daha iyi anlıyoruz.

Uyuşturucu tuzaklarına düşmüş gençler, kişiler Esrar içenler, 100 gramdan yıllarca yatabilirken; uyuşturucu baronlar nasıl serbest kalıyor? Ya da serbest bırakılmak isteniyor…

Yargının siyaset, rüşvet, kirli ilişkiler ağıyla, çeşitli gizli ellerle düşürüldüğü duruma bakın…

Gazeteci arkadaşlara saygı duyuyorum.

Her zaman yazarım: At depişir eşek ölür.

Okuduğum kitap bir yumruk gibi tepemize iniyor. METASTAZ 2'yi ibretle okuyun.