İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
Su kesintisi vatandaşı isyan ettiriyor…02 October 2018 Tuesday

“KERBELADA MIYIZ???”

Kozan’da şehir içinde merkez dahil bir çok mahallede sık sık yapılan su kesintisi vatandaşı isyan ettiriyor.

Yurttaşlar “Kerbela’da yaşıyor gibiyiz. Bu kadar su kesintisi olmamalı, bir çaresine bakılmalı” şeklinde konuşuyor, ASKİ’yi eleştiriyorlar ve haklı olarak Adana Büyükşehir Belediyesi’nden sorunlarına kalıcı çözümler bulmalarını istiyorlar.

Bu arada 10 yıllık iktidar döneminde suyla ilgili mavradan başka hiçbir çözüm üretilmediği de bir gerçek. AKP’nin hem genel hem de yerel iktidarı ‘Yedigöze barajından şöyle su gelecek, böyle ihtiyaç giderilecek’ şeklinde halka çok sulu dilim haberler verildi. Fıs çıktı. İktidarı da muhalefeti de Kozan’a gelince hizmette sınır çekmekte maharetliler. Nasıl olsa yurttaşlara seçim zamanı ihtiyaç var…

 

 

Musa Öztürk “MHP’den Aday Değilim” dediğinde kimleri ateş bastı?

 

Öztürk, basın toplantısıyla MHP adaylığına son verdiğini açıkladı. Şimdi kamuoyu Öztürk’ün aday olup olmayacağını, olursa nereden aday olabileceğini tartışıyor. Ulaştığım bazı kaynaklar. Ömer Çelik ve Özhaseki ilişkisiyle AKP’den veya İYİ Parti’den söz ediyorlar. Hatta CHP’den de aday olabileceği söyleniyor. Musa Öztürk bu konuda Aytaç Durak’a döndü sanki. Joker gibi maşallah. Türkiye’de tanımadığı iletişim kuramayacağı siyasi yok. Herkesin cemaziyülevvelini bilir.

Anlaşılan o ki Musa Öztürk bu kararını hiç kimselerle pek paylaşmamış. MHP ile sıkıntı yaşadığını kamuoyu çoktandır biliyor. Öztürk makam odasında MHP’den aday olmayacağını söylediğinde belediye başkan yardımcısını birden ateş bastığını, renginin atığını ve kravatını gevşettiğini, ben bakmadım ama, arkadaşlar görmüşler.

Şimdi sorma zamanı: Halkın seçmediği, atanan kerameti kendilerinden sanan Kozan Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Duru, Cengiz Yeşiloğlu(Yaşar Şenöz hocam emekliye ayrıldı gitti. Bunlar kadar negatifliği- iticiliği olmadı), karı koca, ailecek kapağı belediyeye atanlar, yağcılar, taklacılar, fırsatçılar, her dönemin şak şakçıları nasılsınız? Yaşanan negatifliklerde payınız nedir? Ne faydanız oldu? 1 kamyon kum hizmetini vermediğinizle övündüğünüz halkın sizlere nasıl baktığından haberiniz var mı? Burada şu gerçeği dile getirmekte fayda var: Halkın Musa Öztürk’le bir sorunu yok. Öztürk’ten geçinen kimi sevimsizlerden var.

Bazı insanları kırdınız- döktünüz. Bazı muhtarları küstürdünüz de n’oldu yani?! Kapağı belediyeye attınız her ay başı maaşlarınızı ohh! Cebinize attınız, ofladınız pofladınız, afranızdan tafranızdan geçilmedi. Şimdi memnun musunuz? Belediyeye, Kozan halkına var mı katkınız? Baba bırakın Musa Öztürk’e var mı katkınız? Adam toplarken sizler dağıttınız…

Yoksa hala ne duruyorsunuz orada?

Eğer çok faydalı iseler. Musa Öztürk hiç aday olmayacaksa gelecek belediyeye de söyleyelim engin tecrübelerinizden ve yüksek verimliliğinizden onlar da faydalansınlar ha!

Madem bu kadar zarar verdik bari istifa edelim diyecek cesaretiniz yok değil mi?

Sözüm aynı zamanda işini doğru düzgün yapmayan, işine ve ekmeğine saygı duymayan herkese…

İşine saygı duyan, cırmalayan, az kaynakla hizmet götürmeye çalışan, eksiği, gediği kapatmaya çalışan, kırmayan, dökmeyen, iyi insan ilişkilerine devam edenlere bir sözüm yok.

Belediye kimsenin babasının malı-mülkü değil. Bunun bilincinde olanlara ne mutlu. Olmayanlar tarihin çöplüğünde unutulup giderler.

 

 

Hey ruh sağ isen çık meydana dedik Kazım Bey’den ses geldi ama…

 

Geçen hafta Kozan Belediyesi Eski Başkanı K.Özgan’a çağrı yaptık. Hani o çevrende gezen yağcılar, yarenlik etmeye çalışanlar, taklacılar, uzaktan yakından akraba çıkmak için gayret gösterenler nerede? Ses ver sağ isen dedik. Ses geldi amma voltajı çok düşük. Yetmez Kazım bey! Bu ses sizi yeniden başkan etmez gibi görünüyor. Hani gidenden de gelen olmuyor hiç…

 

 

 

 

İTHAL ADAYLAR TUTMAZ NEDEN?

 

Az buçuk siyasete ilginiz varsa nereye gitseniz şu cümleyi duyuyorsunuz: "Gardaşım ithal adaylarla seçim kazanılmaz. İthal aday istemiyoruz" seçmen bence haklı hem de sonuna kadar. Zaten mevcut siyasilerin sadece seçim zamanı yurttaşı hatırlamaları güveni sarsıyor. Bir de içimizde yaşamayan derdimizle dertlenmeyen sevincimizle sevinmeyen kimseler gelecek de bizden makam koltuk isteyecekler yönetime talip olacaklar. Alınmayın ama sevgili ithal kardeşlerim sizde iş varsa bulunduğunuz yerde başarılı olursunuz. Kozan’da seçilseniz sorun, kaybetseniz sorun. Her türlü seçmenlerden uzaklar. Örnekleri çok Kazım Bey seçimi kaybetti. Hani bir yere gitmeyecekti?

 

Yeni Mehmet Büyükyılmaz (lar) istemiyoruz…

 

Ya da başka partilere bakalım: Geçtiğimiz seçimlerin CHP Adayı Mehmet Büyükyılmaz'ı gören var mı? İyi insan olabilirler. Gayet tabi dürüst insanlar da olabilirler ama yetmiyor! Seçim bitti hani ortalıkta yoklar, kayboluyorlar. İnandırıcı gelmiyor. Tadına baktık. Kalsın! İstemez! Dışarıdan bir oldu bitti ve bir nevi dayatmayla aday olmak isteyenler bize şunu söylüyorlar sanki: “Hey reayalar biz uzaklarda bir yerlere gelemedik. Sizlere iyilik yapacağız bizi bir seçin hele" Sonrası mı? Sonra neler olduğunu ve olacağını biliyoruz. Bu filmi izledik. Partiler vatandaşla alay etmesin. Kimseler de aklımızla dalga geçmesin.

Aramızda birçok yetenekli değerler var. Onların kıymetlerini bilelim. Yoksa ah vah eder dururuz. Bizden söylemesi.

 

Bazı Fırıncılar Belediyeyi de valiyi de dinlemiyorlar…

Adana valiliği yazı gönderdi. Ekmek fiyatları 1 TL’nin üzerinde olmayacak. Kozan’da bir çok yerde halen 200 gramlık ekmek 1.250’ye satılıyor. Yurttaş ekmek bazında 250 kuruş fazla ödüyor. Anlıyorum her şeye zam geldi.

O zaman valilik neden böyle bir yazı gönderiyor?

Yahut da Adana’da neden ekmekler 1 TL’ye satılıyor. Onlar kar bizimkiler zarar mı ediyorlar?

Üstelik Büyükşehir belediyesi aynı gramajı 600 kuruşa satıyor. Çok büyük bir hizmet.

Kimse kusura bakmasın. Fırıncıların çoğu valiyi de belediyeyi de tınmıyorlar.