Biraz Düşünelim
Mustafa AĞCA
Facebookta Paylaş Makale Listesi
GERÇEĞİMİZ NEDİR? İŞTE BİRKAÇ ÖRNEK…25 Şubat 2021 Perşembe

‘’Museq, ermeni episkokosu. Adana’da…

 

Ermeni terörünü yönetenlerden. Ermeni çetecileri 1909 Zeytun’da, Hacin’de, Dörtyol’da yaptıkları katliamların altında hep o var.

Tehcir’de Mısır’a kaçmıştı. Fransız işgaliyle geri dönmüştü.

Kuvayı Milliye gelene kadar Fransız üniformasıyla ADANA’YA DÖNEN 40 BİN ERMENİ İLE BİRLİKTE TÜRK SOYKIRIMI YAPTILAR. ‘’

Yılmaz Özdil’in Son Cüret adlı kitabından alınmıştır.

***

Osman Kavala

Kim bu adam! Karar gazetesinden Elif Çakır’ın; hukukçuların, kamuoyu önderlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, gazetecilerin, aydınların, politikacıların bu adamın davası hakkında yaptığı açıklamalar toplansa, bir araya getirilse kocaman bir cilt meydana gelir dediği adam.

Batı’da da Kavala davası ilgiyle takip ediliyormuş. En başta da ABD bu zatı istiyor.

***

Suriye’deki Ermenileri Türkiye’ye getirmek için yapılan gizli plan.

Ahmet Sever ismini duymuşsunuzdur. ABDULLAH GÜL İLE 12 YIL isimli bir kitap yazmış. Bu kitaptan bir alıntı aktaracağım.

‘’OSMAN KAVALA BİR SOHBETTE ŞÖYLE DEDİ: ‘Ahmet, biliyorsun SURİYE’DEKİ ERMENİLER ZOR DURUMDA. TÜRKİYE ONLARA KAPILARINI AÇSA HER YÖNDEN ÇOK İYİ BİR ADIM ATILMIŞ OLMAZ MI?’DİYE BİR FİKİR ORTAYA ATAR. SAYILARI DA YAKLAŞIK 50 BİN CİVARINDAYMIŞ.

Daha çok Halep ve Şam’da yaşayan Ermenilerin çoğu zaten Türkiye kökenliymiş.

Fikir aklıma çok yattı. Ertesi sabah Cumhurbaşkanıyla bir toplantımız vardı. Dışişleri başdanışmanları Ferden Çarıkçı ve Sadık Arslan oradaydı. Abdullah Gül böyle bir hamlenin doğuracağı olumlu sonuçları anında gördü: ‘Böyle bir adım atmamız her yönüyle çok iyi olur. Üzerinde ciddiyetle çalışalım.’

Ermeniler iki ateş arasında kalmışlar. Güvenlik kaygıları ciddi boyuttaymış. Gündelik yaşamları da bir kabusa dönüşmüş. TÜRKİYE BU ZOR GÜNLERDE ONLARA EL UZATSA VE TÜRKİYE’YE KABUL ETSEYMİŞ. Bu sözleri Ahmet Sever’e söyleyen Agos gazetesinden Rober Koptaş’tır.

Ahmet Sever, Hrant Dink’in kardeşi Orhan Dink, kızı Delal Dink ve Agos gazetesinden Rober Koptaş hep birlikte Tarabya Köşkün’de Abdullah Gül ile görüşürler. Randevu sorunu yaşanmamıştır.

Cumhurbaşkanı kendilerine çok açık konuşur: ‘BEN SURİYE’DEKİ ERMENİLERİN TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİ FİKRİNE OLUMLU BAKIYORUM. Bu konuyla Ankara’ya döner dönmez çok yakından ilgileneceğim. YALNIZ BU KONUŞTUKLARIMIZ ARAMIZDA KALSIN. BASINA YANSIMASIN. ÇALIŞMALAR GİZLİCE YÜRÜTÜLSÜN.’

Gül Ankara’ya döner, bu durumu sırasıyla MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile paylaştı. Bu proje onlarında aklına yattı.

İstanbul’daki Ermeni cemaatinin liderleriyle bir toplantı yaparak desteklerinin alınması gündeme geldi. İstanbul’a gelecek Ermenilere onlarında sahip çıkması gerekiyordu.

Feridun Sinirlioğlu, Türkiye’nin, Suriye’den gelmek isteyecek Ermenileri kabul etmeye hazır olduğunu, gelenlere oturma ve çalışma izni verileceğini söyledi.

SURİYE’DEN ERMENİSTAN’A GİDEN ERMENİLERİN EKONOMİK KRİZDEN DOLAYI ÇOK MUTSUZ OLDUKLARINI, TÜRKİYE’NİN KENDİLERİNİ KABUL ETMEYE HAZIR OLDUĞUNU ÖĞRENDİKLERİ ANDA BELKİ ONLARIN DA TÜRKİYE’YE GELMEK İSTEYECEĞİNİ DİLE GETİRDİKLERİNDE SİNİROĞLU’NUN CEVABI ŞU OLUR: ‘ONLAR DA GELEBİLİR.’

Bu proje de TUSİAD’ın da desteği de alınır. Suriye’den gelecek Ermenilere hem işe yerleştirilmelerinde hem de barınma ve beslenme konularında destek vermeye TUSİAD hazırdı.

Ancak bu proje Ermeni Diasporası, Taşnak Partisi haberdar olur ve Suriye’den Türkiye’ye gelmek isteyen Ermenileri caydırır.

Türkiye gelmeye hazırlananlar vazgeçirilmiştir.

Ahmet Sever sadece 30 Suriyeli Ermeni’nin yararlanabildiğini söylüyor. Oysa binlercesi bundan faydalanabilirmiş, ‘Maalesef olmadı.’ Cumhurbaşkanı da üzüntüsünü, ‘Yazık oldu’ diye ifade etmiş.

Ne alicenap bir milletiz, görüyorsunuz.

Bayır Bucak Türkleri mi dediniz, Kerkük- Telafer Türkleri mi dediniz???

Olur mu öyle şey, ırkçılık çağ dışı bir yaklaşımdı! Onların durumları bizi ilgilendirmez.

Yeter ki Ermeni kardeşlerimiz mutlu olsunlar…

Yalnız bu faaliyetleri gizli değil de açık açık yaparsak Türk milletinin tam desteğini de

almış oluruz belki!

İyi ki Ermeni Diasporası ve Taşnak Partisi projenin uygulanmasına engel olmuşlar.

Suriye Ermenilerin de vatanı değil mi, niçin terk ederler?