TAŞRANIN SESİ
TAYFUR AVCI
Facebookta Paylaş Makale Listesi
YALAN RÜZGÂRI!!!10 May 2023 Wednesday

Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de 14 Mayıs da seçimler yapılacak. Siyaset alanlarında mitingler düzenlenecek, politikacılar uzun uzun konuşacaklar, vaatlerin, verilen sözlerin ardı arkası kesilmeyecek. Yine diyecekler sizi ancak biz yönetiriz, başkası değil..

Yine diyecekler sorunları bizden başka kimse çözemez. Ve diyecekler ki öteki partilerin bir şey bildiği yok, herzeyi biz biliriz..

Kimisi: çocukların sünnet acısına son verip sünneti internet aracılığıyla yapacağına söz verir.

Kimisi: erkeklerin okey, düt, hoşgün masraflarının tamamını biz ödeyeceğiz diye söz verir.

Kimisi: kadınların hamileliğini 9 aydan 5 aya indirecegine söz verir.

Kimisi: Kozan'a deniz getireceğine söz verir.

Belki doğru belki yalan, doğru olana tabi ki sözümüz yok. Haa bilirsiniz yalanın babası şeytandır ama, patent almayı unuttuğu için buluşunu siyaset alanına kaptırmıştır...

Birde siyaset yalakaları vardır. Milletin en gıcık aldığı tiplerdir. "Yalakanın iyisi efendisi ossurunca derin nefes alırmış.."

Ve birde şöyle böyle bekâ sorunu modası var bugünlerde. Eğitimde: Malezya 16. İran48. Suudi Arabistan 106. Türkiye 123. sırada. Asıl bekâ sorunu bu işte.

Aslında bakın etrafınıza, Kozan'da vatandaşın keyfi yerindedir bugünlerde. Ergün seçim olsa diyenlerde çıkar. Çünkü bugüne kadar ilgisiz kalanlar, yüzüne bakılmayanlar kendilerini başka bir ortamda bulurlar. Aylarca yapılmayan hizmetlerden bir kaç gün içinde de nasibini alır vatandaş.

Bu filmleri daha önce seyrettik, yakında tekrar seyredeceğiz.

 

(Bugün hiçbir şey olmamış gibi mi yaşayacağız.. her şey yolundaymış gibi, kimse ölmemiş gibi mi davranacağız.. mutluymuşuz gibi mi güleceğiz… İnsan olan yerlerim çok ağlıyor..B.K.

 

Günün sözü: "Haber saati geldi. Çocukları, torunları öbür odaya alın, küfüre yalana alışmasınlar…"