Facebookta Paylaş
KOZAN KARASİS KALESİ’Nİ TURİZME KAZANDIRMAK İÇİN YOL AÇMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI01.09.2021

Tarihi Karasis Kalesinin Turizme kazandırılmak için çalışmalar başladı. Yolu olmayan ve zor çıkılan Karasis Kalesinin yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Kozan Orman İşletme Müdürü Şensu Küçükateş, Ak Parti Kozan İlçe Teşkilat Başkanı Polat Kaya ve yönetim kurulu üyesi Mete Ulu yetkililerden bilgi aldılar. Kozan'daki tarihi Karasis Kalesi'nin turizme kazandırılması kapsamında Orçan Köyü’nden kaleye yol açma çalışmaları başlatıldı. 2 bin 385 metrelik yolun yapım çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Tarım ve Orman Bakanlığının ciddi bir bütçe ayırdığını söyleyerek, tarihi Karasis Kalesi'nin turizme kazandırılması adına önemli bir adımın atıldığını belirterek Kozanın turizm açısından önemli bir nokta olacağına vurgu yaparak emeği geçen bakanlara, milletvekillerine, orman bölge müdürüne ve ilçe müdürüne teşekkür etti.

Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ayrıca yeni adliye binası ve huzurevi için çalışmaların devam ettiğini de söyledi.

Kozan Karasis Kalesine açılacak 2.5 km yol ve kale hakkında açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Hasan Buyruk, kalenin önemine dikkat çekerek zarar görmemesini dile getirdi.