Facebookta Paylaş
Fidanlar Dikime Hazır07.09.2021

Yangından etkilenen yanan alanların yeniden ağaçlandırılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Adana Orman Fidanlık Müdürlüğüne bağlı fidanlıklarda da fidan üretim çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz Çukurova Fidanlığını ziyaret ederek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. 2021 programında yer alan fidan üretim çalışmaları hakkında Fidanlık Müdürü Yalçın Serikler’den bilgi aldı.

Fidan üretim parsellerini gezerek fidan yastıklarını inceleyen Bölge Müdürü Yılmaz, tüm fidanlıklarda yangından zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarına yetecek miktarda fidanın hazır olduğunu, gelen taleplerin karşılanacağını üretilen her fidanın yeşil vatana katkı sağlayacağını belirtti.

Yılmaz, “Adana Orman Bölge Müdürlüğü olarak bu sene 8 milyon fidan üretim programımız olmasına karşılık 9 milyondan fazla fidan ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarında kullanılmak üzere üretilen asli türlerin yanında ekonomik değeri olan gelir getirici türler ile tıbbi ve aromatik bitki türlerindeki fidanlarla üretimlerimizi arttırdık. Özellikle yangından zarar gören ormanlık alanlarımızın ağaçlandırılması için fidanlıklarımızda üretim çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Dikilecek olan fidanların daha yeşil bir Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.