Facebookta Paylaş
CHP MİLLETVEKİLİ ORHAN SÜMER “50 KÖYÜN KULLANDIĞI YOL BİR TÜRLÜ TAMAMLANMIYOR”07.09.2021

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, 25 yıldır bitirilemeyen Kozan, Mansurlu, Kayseri yolu ile ilgili aksaklıkları değerlendirdi.

Orhan Sümer, “Hani yol yapmıştınız. Kozan, Mansurlu, Kayseri yolu 25 yıldır bitmedi” Dedi

 

25 YILDIR BİTMEYEN YOL

 

Orhan Sümer, “Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Salmanlı köyü ile Feke’nin Mansurlu köyleri arasında bulunan yol yaklaşık 25 yıldır yapılmayı bekliyor. AKP iktidarının ençok övündüğü konulardan birtanesi bölünmüş yollar yapmak. Ancak ne hikmetse iş Adana’yayapılacakyatırımlara gelince işler yıllarca aksayabiliyor. 19 yıl boyunca tüm iktidar yetkilileri yolun yapılacağı ve tamamlanacağı ile ilgili vaadlerde bulundular fakat verilen sözlerinhiçbiri tutulmadı”Dedi.

 

 

50 KÖYÜN KULLANDIĞI YOL BİR TÜRLÜ TAMAMLANMIYOR

 

Orhan Sümer, “Bölgenin aynızamanda ikişehiri birbirine bağlayacak yol olması gibi bir özelliği de bulunuyor. Güzergahta bulunan 50 köyün kullandığı yolun yapılması durumunda Adana-Kayseri arasını 100 kilometre kısaltacağı ifade ediliyordu. İnderesi Yaylası olarak da belirtilen bölge, özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından daha fazla kullanılıyor. Defalarca gündeme getirmemizerağmen iktidar yetkilileri ne muhalefet yetkililerinin ne devatandaşın sesini duymuyor” Dedi.

 

4 SENE ÖNCEKİ HEYELAN KALINTILARI DAHİ TEMİZLENMEDİ

 

Orhan Sümer, “Aslında çok vahim bir durumdan bahsediyoruz. Bahsettiğimiz güzergahta yaklaşık 4 sene once heyelan meydana geldi. Halen heyelan kalıntıları yolda duruyor. İki araç karşılaştığı zaman heyelan kalıntıları yüzünden birbirlerine yol verip öyle devam etmek zorunda kalıyorlar. İktidar o kadar Adana’yı unutmuş ki karayolları heyelan kalıntılarını temizleme zahmetine dahi girmiyor. İnşaat, rant ve yol yapımı konusunda bukadar uzmanolduğunuvaadedenbir iktidar döneminde Kozan, Mansurlu, Kayseri yoluibretlikbirgörüntüsergiliyor.”Dedi.