Facebookta Paylaş
TEKNOKENT KOLEJİ KOZAN YEREL BASININA TANITILDI07.09.2021

Kozan Teknokent Koleji yetkilileri kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi.

Kozan Organize Sanayi Bölgesine yeni kurulan Teknokent Koleji, kahvaltı programı ile Kozan’da görev yapan ulusal ve yerel basın ile bir araya geldi. Teknokent Koleji Kurucu Müdürü Halil Savaş ve Okul Müdürü Ruhşi Gül basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek kolej hakkında bilgiler verdi.

Okul Müdürü Ruhşi Gül “Bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerimi en üst seviye de öğrencilerimize vereceğim. Her yıl okulun çıtasını biraz daha yükseltip hedeflerimize hızla koşacağız. Bu bir tanışma ve kendimizi anlatma toplantısıydı. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Teknokent Koleji Kurucu Müdürü Halil Savaş “Matematik öğretmeniyim. 12 yıldır da özel kurum yöneticiliği yapıyoruz. Nizip’de, Gaziantep’de Şanlıurfa’da kendi eğitim kurumlarımız var. 2017 yılında Teknokent ile tanıştık. Bizi Teknokentle eğitim anlayışımız bir araya getirdi. Özel kurumlarda biz her öğrencinin özel olduğuna inanarak bu işi yapıyoruz. Her öğrenciyi kendi kişilik karakterine göre eğitim planlaması yapıyoruz. Eğitim öğretim hayatı boyunca da destekliyoruz. Kozan gerçek anlamda eğitimi önemseyen bir şehir. Ruhşi Gül Müdürümüz bizim önderimiz olacak. Eğitim içerisinde olan birinin eğitimi her zaman düzelteceğine inanıyoruz. Eğitim kesinlikle ticari bir şey değildir. Bu sayede bizler kariyer anlamında yıllardır zirveye oynadık. Teknokent Kolejleri yaklaşık 2015’den buyana açılmış bir kurum. Bulunduğu şehre ayrıcalık getiren bir kurum olmuştur. TÜBİTAK Türkiye ikincisi Teknokent Kolejinden çıktı. Akademik anlamda kendim dershaneciyim. Sınav öğretmeniyim ben. Biz burada öğrencilerimizi sınava da hazırlayacağız. Mesleki olarak da kendimizi geliştireceğiz. Hakkari Teknokent Koleji şuanda ampul üretiyor. Okul öğrencileriyle kendi üretiyor.

Biz burada çok güzel şeyler yapacağımıza eminiz. Kozan halkımızdan bize inanmalarını istiyoruz. Gelsinler bizle konuşsunlar” dedi.