Facebookta Paylaş
Emine ALTINTAŞ Başarılı, Üretken ve Toplumsal Faydası Yüksek Bir Kadın Simgesidir25.01.2022

İşsiz, kimsesiz annelere iş imkânı sağlamak için adeta savaşıyor…
Yalçın Kara/

Altıntaş Kooperatifi'nin Kurucusu ve Başkanı Emine Altıntaş ile üniversite mezunu ve birlikte çalıştıkları Yakışıklı Oğlu Fikret Hakkı Halaçoğlu gazetemizi ziyarete geldiler.
Altıntaş, Başarılı, Eğitimli, Yorulmayan Üretken bir kadın profilinin en iyi örneklerinden birisidir.
Kadınları üretime teşvik etmesiyle son yıllarda toplumsal ivmesinin giderek daha da arttığını görüyoruz.
Geçen yıl sadece Acarmantaş köyünden 1 ton civarındaki turunç reçelini aldı.
Tapan yöresinde yetiştirilmeye başlayan Lavantaların %85'ini(3 büyük kamyon) alarak; reçel, çay, kolonya, sabun ve magnet(lavanta kesesinden yararlanılarak buzdolabı süsü olarak kullanılıyor), yağ gibi 10 kalem ürünün yurdun çeşitli bölgelerine satışının yapılmasına vesile oldu. Emine Altıntaş tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Toplumsal faydası yüksek olan yoluna devam ediyor. Kendisine başarılar diliyoruz.

Yıllardır bıkmadan, usanmadan mücadele ediyor, başarıyı tırnaklarıyla kazıyarak, adım adım yakalıyor…

10 Yıl öğretmenlik, 10 yıl da özel şirketlerde asistanlık ve yöneticilik yaptı.

 TRT sunucularından diksiyon ve hitabet dersi aldı.

Adana Emlakçılar Odası Kozan Bölge Temsilcisi oldu, Adana’nın ilk yetki belgesi alan emlakçısıydı.

Tapan ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanlığı yaptı.

5 yıl önce Eğitim Danışmanlığı ve Yönetim Danışmanlığı üzerine kurduğu firmasına Gayrimenkul Danışmanlığını ekledi. KOSGEB desteği ile 22 ayda 22 işyerinin açılmasına vesile oldu.

Kozan, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ürünlerini işlemek ve personel istihdamı sağlamak amacıyla yakın dostlarıyla birlikte kooperatif kurmayı başardı. Şimdi ise şahıs firmasını kurumsallaştırıp şirketleşmeye gidiyor. Eğitim Danışmanlığı, Yönetim Danışmanlığı, Poreje Danışmanlığı, Gayrimenkul Danışmanlığı, Reklam Tanıtım Ajansı, bölgemizin ürünlerini işleme hususunda Emine Altıntaş Limitet Şirketi 2022 yılında faaliyete geçiyor. Daha fazla iş, daha fazla genel istihdamı sağlayarak bölgemize ve yaşadığı topraklara katkı koymayı hedeflediklerini söylüyor.