İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
İşte özlediğimiz müjdeli haber: Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir yıllardır çözülmeyen en önemli kronikleşmiş sorunları bizatihi ilgililere iletiyor, mücadele ediyor.24 November 2020 Tuesday

İşte özlediğimiz müjdeli haber:

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir yıllardır çözülmeyen en önemli kronikleşmiş sorunları bizatihi ilgililere iletiyor, mücadele ediyor.

 

“KOZAN KALKINMADA ÖNCELİKLİ İLÇE OLMALI; BAŞKA YOLU YOK”

 

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir’den Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğluna ziyaret

 

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Kozan’ın kalkınmada öncelikli ilçe olması için hazırladığın dosyayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’na verdi.

Başkan Kandemir’e ziyareti esnasında Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet de eşlik etti. Başkan Kandemir “Kozan’ımızın kalkınmada öncelikli ilçe olması için görüşme yaparak odamızın hazırlamış olduğu sunumu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekilimiz Jülide Sarıeroğlu’na ilettik. Bu konu için tüm gücüyle ilgileneceğinin müjdesini verdi. Kendilerine Kozan hassasiyetinden ve ilgilerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi. 18 YILLIK İKTİDARIN YAPACAĞI EN ÖNEMLİ ŞEY: KOZAN’IN KADİRLİ VE BAZI DİĞER İLÇELER GİBİ KALKINMADA ÖNCELİKLİ İLÇE HALİNE GETİRİLMESİ VE MANSURLU YOLUNUN AÇILMASI RÜYASIDIR. HADİ BİR TÜRLÜ İL ETMEDİNİZ; BARİ BU STATÜYÜ SAĞLAYIN, MANSURLU YOLUNU KISALTIN DA İLÇENİN MAKUS TALİHİ TERSİNE DÖNSÜN.

**************************************************************************************************

Tam da sırasıydı yani!

DSİ TARAFINDAN BORCUNU ÖDEMEYEN, GECİKTİREN ÇİFTÇİLERE İCRA GELİYOR

Pandemi, ekonomik sıkıntılar, hayat pahalılığı; tarımsal girdilerin yüksekliği derken;

Büyük sıkıntı yaşayan ve su paralarını ödemekte zorlanan çiftçiler icra ile karşı karşıya kaldılar. DSİ Kozan temsilciliğine kayyım atandığını biliyoruz.

Yurttaşlar, icraya vermenin tam da sırasıydı maşallah! Dediler.

Ne söyleyelim, ne yazalım ki: Memleketin durumu çok iyi, dünya devletiyiz. Ekmek bulamayan çiftçilerimiz pasta yesinler!

********************************

 

Adana Valiliği’nin ve yetkililerin dikkatine

 

Sorumsuzluğun bu kadarı!

Adana Valiliği tarafından yol yapımı için müteahhite verilen asfaltın bir kısmı Kuytucak Mahallesi’ndeki ormanlık yola döküldü.
Ormanlık alana dökülen fotoğrafı gazetemize fotoğrafı ulaştıran köylüler yollarının yapılmasını beklerken; böyle sorumsuzluk karşısında ne diyeceklerini bilemediklerini söylediler.