İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
Ağlıboğaz Mahallesi’nin imar planına valilik ve şehir plancılarından itiraz…15 December 2020 Tuesday

Tam Ağlıboğaz Mahallesi’yle ilgili imar sorunları çözülmeye çalışılıyor derken Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planı çizilmiş Kozan Belediyesi’nin 1/1000 ölçekli uygulamasına geçilecekken Adana Valiliği ve Şehir plancıları imar planına itiraz ettiler.

Bilindiği üzere Ağlıboğaz’da 90 dönümlük bir alanın hem Tapu Kadastro da yurttaşların hem de Orman alanı olarak görülüyor.

Ancak Kozan Belediyesi yetkilileri sorunlu 90 dönüm alanla ilgili itiraz edilen planda herhangi bir uygulama yapılmadığını belirtiyorlar. Anlayacağınız iş biraz daha gecikti. Şimdi itirazların kaldırılmasıyla uğraşılıyor.

 

*************************************************************************************************

Tunceli Valiliği, Feke Kaymakamlığı Coronavirüs sayılarını açıkladı; Kozan Kaymakamlığı da açıklamalı…

 

Tunceli Valisi ildeki pozitif vaka sayılarını açıkladı. Herkes önlemini aldı. Özellikle iki mahalleyi de belirterek vatandaşları Coronavirüse karşı uyardı.

Feke Kaymakamlığı da sosyal medya hesabından 04.12.2020 tarihinde Kaymakam Vahit Yılmaz imzalı yaptığı açıklamada Feke ilçesinde toplamda 55 pozitif vaka olduğunu,77 temaslı hasta olduğunu, 132 kişinin ise evlerde tedavi gördüğünü açıkladı.

Demek ki istenince açıklama yapılıyormuş. Kozan Kaymakamlığı da buna benzer bir açıklama yapamaz mı? Özellikle ülke genelinde vakaların ciddi bir artış gösterdiği bu dönemde yetkililerin ve uzmanların gerekmedikçe misafir bile kabul etmeyin diye uyarılarda bulunurken, biz umarsız kalamayız…

Net rakamları vererek halkımızı uyaralım ki halk gerekli önlemleri alsın. Şeffaflığın herkese faydası olur.