İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
Alt yapı çalışması yapılırken çelik asfalt dökülemez! 21 April 2021 Wednesday

Kozan’ın birçok yerinde, Zeydan Karalar’ın döneminde, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından alt yapı çalışmaları hızla devam ettiriliyor. Az çok belediyecilikten anlayanlar ve yapılan hizmete sevinenler teşekkür ediyor, takdirlerini dile getiriyorlar. Bugüne kadar bu denli yağmur suyu, kanalizasyon vb alt yapı çalışmalarının yapılmadığını biliyoruz. Her yağmur selinde “Allah’ın yağmuru, afeti ne yapalım” diyenler, yıllarca yan gelip yatanlar şimdi logar takip ede dursunlar da; Yapılana yapıldı, yapılmayana da yapılmadı demek, birazcık da insaflı olmak gerekmiyor mu? Hiç hizmet almadıkları halde hizmetsizliğe pirim vermiş insanlar bugün yırtınıyor: Bizim iş niye hemencecik olmuyor? E birader bu güne kadar neden yapılmadı? Demedin. Hesabını niye sormadın. Bugün Kozan tarihte hiç olmadık kadar şantiye gibi. Her yerde çalışma var ve ana yollardaki çukurların nedeni de alt yapı çalışmasından kaynaklanıyor. Tedaş elektirk direklerini yeraltına bir türlü almıyor. Neden? Hesabını kim soracak? Aksagaz denilen firma Fehmi Özel Türkay Caddesi’nde ve birçok yerde borularını daha döşeyemedi? Bunu kim halledecek, takip edecek? Tabi ki iktidar kanadının şehre destek vermesi gerekiyor. Üstelik iktidar kanadının 10 yıllık bir geçmiş dönemi de var. Sözlü döneminin geçmiş 5 yılına da baktığımızda Cumhur İttifakı’nın en fazla oyu almış ve en az hizmet ettiği yerin yine Kozan olduğunu görüyoruz.

GÜNERİ CADDESİ’NDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

Alt yapı çalışması henüz bitmeden bir yere çelik asfalt nasıl dökülebilir ki? Az sonra tekrara sökmek zorunda kalırsınız ve büyük külfetler ortaya çıkar. Yazıktır. Ne yapmak lazım yama ekipleri ivedilikle tamirlerini yapmalı. Alt yapı bitince de çeklik asfalt şart. Ha bi de kanserli su borularının kaldırılmasını bekliyoruz. Tüm bu işler zaman alıyor. Emek, sermaye ve zaman…

Yıllarca hizmet etmemiş, seyretmişlerin fitne, fesatlık ve provokasyonları bir kenara konuşmaya bile hakları yok.

Geçen hafta Güneri Caddesi’nde büyük yama ekipleri hararetli çalışmaya başladılar. Biz de Otağ TV ile birlikte gittik haber yaptık. Yüzlerce yorum var. Bilip bilmeden konuşanlar, klavye kahramanları da yok değil. Dikkatimi çeken şu: Dibek Cami yanından Çandıklı Petrol’e kadar ölçümler daha yeni yapıldı. Alt yapı çalışmaları uzatılarak devam ediyor.

Yurttaş konuşur, eleştirir ve haklıdır. Peki, CHP’li ya da İYİ Parti İlçe başkanları ve yönetimleri, belediye meclis üyeleri, belediyede çalışan yetkili müdürler, bürokratlar, siyasiler ve yorum yapması gerekenler neden susuyorlar? Yaptıkları işin arkasında durması gerekenler, Bir Allah’ın kulu çıkıp da: “kardeşim siz konuşuyorsunuz da alt yapı devam ediyor, bitmeden nasıl çelik asfalt dökülecek. Bugüne kadar hiç alt yapı hizmeti yapmayanlar hem alt yapı hem üst yapı da sınıfta kalanlardan neden hesap sormadınız, tam aksine destek oldunuz da şimdi yapılan hizmeti görmüyorsunuz? Az sabır her yer şantiye gibi. Ağlıboğaz’da kanalizasyon çalışması hemen hemen bitti, Hacımirzalı’da ilk kez yapılıyor. Yetmedi ek projeler çıkıyor. Hepsi trilyon trilyon paralar. Muhtarlar teşekkür ediyorlar. Allah razı olsun diyorlar. Çevre yolu, Mezarlık yolu, Sırkıntı, Çanaklı, Varsaklar yağmur suyu drenaj çalışmaları hızla devam ediyor, kimisi bitmek üzere” neden denmiyor? Hizmete üzülenler var. Haset, fesat, ucuz boş dedikoducu insanlar var ve onlar asla onmazlar biliyoruz da konuşması gerekenler de konuşacak. Konuşmalı… Yoksa hani hak, hukuk, adalet? Çalışanlara da emek harcayanlara ve buraya ilk defa hizmet edenlere moral vermek de en büyük yiğitliktir.