İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
AKP teşkilatları ve Adana Milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı makamına ulaşamıyorlar mı? 26 May 2021 Wednesday

Büyük orman yangınında bahçeleri yanan köylülere şu ana kadar tek kuruş dahi verilmediğini defalarca yazdık dile getirdik. Neredeyse 1 yıl geçecek sorun hala çözülemedi. İlçe tarım müdürlüğü ekipleri ve Orman işletmesi gerekli yazışmaları yaptı, tutanakları gönderdi. Biz yazdıkça İlçe başkanlığı açıklama yapıyor, köylülere şöyle yardım yapıldı, böyle kredi açıldı. Dikkatinizi çekerim bahçesi yananlar hususu yine göz ardı ediliyor. .

Biz yaza yaza okuyucu okuya okuya bıktı. Anlaşıldı ki konu Cumhurbaşkanlığına gitmiş, orada kalmış. Demek ki bizimkiler Kozan AKP İlçe Teşkilatı, Adana İl Teşkilatı ve Adana Milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı makamına ulaşamıyorlar. Konuyu takip edip sorunu çözemiyorlar. Halbuki bir Muhtar dahi Cumhurbaşkanlığına ulaşabiliyor. Bizimkilerin icraatı zayıf. Hele vekiller Adana husus da komple başarısızlar. Şimdiye kadar Tayyip Beyin kişisel oylarıyla seçildiler. Olası seçimlerde artık oya ihtiyaç her zamankinden daha fazla var. Halkla iç içe olan siyasetçiler, vekiller şart artık. El mahkum.

Not: Adamın evi Kozan'da köyde bahçesi var ve yanmış, birçok yurttaşla görüştüm. Birisi 14 dönüm Çamlarca'da hurma bahçesi olduğunu ve yegâne geçiminin yandığını ve tek kuruş dahi yardım yapılmadığını dile getirdi. Yazık değil mi bu insanlara? Göstermelik basın toplantılarıyla, BEYLİK açıklamalarla siyaset yapılamaz. Yapılıyor gözükse de sorun çözülemez. Bu sorun çözülene kadar yazmaya ve kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz. Çözülürse de aferin yazacağız. Hadi bakalım 1 yıl oyaladınız. Ya şimdi?

 

SİYASETİN SEVİYESİ YERLERDE …

Siyaset denilen şey sadece allem edip kalem edip yönettiğini sanma demek değildir. Siyasetin toplumsal karşılığı olmalıdır. Siyaset sanatı aynı zamanda eğitim, hoşgörü, vizyon, birikim, görgü ve savunulan politik felsefeye göre az çok uygun yaşayabilmek demektir. Politika taşraya gelene kadar iyice küçüldü, ayağa düştü. Seviye kalmadı.

Bugün en küçük rantları uğruna toplumu ve hepimizin geleceğini anında yok sayacak derecede bencil, egoist olanların, çılgınca sağa sola akıl satmaya çalıştıklarını ve her şeye maydanoz olduklarını görüyoruz. İnsan her şeyi de bilemez yahu! Seviyesiz hiçbir şeyin tadı tuzu kalmaz.

 

BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN BİRARAYA GELEMİYORLAR?

Bugün Adana Milletvekillerinin ve belediye başkanlarının çoğunun yan yana dahi gelemediklerini hüzünle ve dehşetle izliyoruz. Bu kadar mı halktan koptunuz! Bu kadar mı yaşadığını yerlere yabancılaştınız be! Nefisleri ve egoları göklere çıkan zatı muhteremler memlekete çivi çakamıyorsunuz ve geleceğimizi geçmişte çaldığınız yetmiyor, hala da çalmaya devam ediyorsunuz. Adana ve özellikle Kozan’ın en önemli hususlarında halkımızın hayatını ilgilendiren meselelerde en asgari hususlarda dahi birbirlerine merhaba demekten aciz politikacıları görmek bile istemiyoruz. Seçimlerden seçime halkı kandırmaya çalışan tepeden inmeci modelin var ettiği siyaset olmaz olsun!

Bugün yapılan lağıma, kanalizasyona, yamaya, yola sevinir hale geldik. Neden? Hep geleceğimizi çaldınız da ondan. El giderken uzaya biz kaldık yaya! Yok mu buna bir çare!?

Elbet bugünlerde geçecek.