İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
AKP Adana Milletvekilleri, Adana il teşkilatı, Kozan ilçe teşkilatı sınıfta kaldılar... TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ İLE ÖMER ÇELİK'İN; İKTİDARIN SÖZLERİ BAKIN NASIL HAVADA KALDI!22 June 2021 Tuesday

Türkiye'nin en büyük orman yangını Kozan'a bağlı Acaryayla, Çamlarca, Kuyubeli, Boztahta, Karahamzalı, Eskimantaş ve Kuyubeli köylerinde oldu. Yangın yüzlerce insanımıza zarar verdi. Bu zamana kadar bahçeleri yanan köylülere tek bir kuruş dahi herhangi bir yardım ve destek verilmedi. Oysa Tarım Bakanlığı görevlileri tutanaklarını tuttular. Neymiş yukarıya gitmiş, Cumhurbaşkanlığında kalmış, yani böyle bir bahane olamaz! Bunun adı resmen Adanalılar ve Kozanlılar için tam bir başarısızlık, basiretsizlik örneğidir. Bir muhtarın dahi Cumhurbaşkanlığı makamına rahatlıkla ulaştığı övüntüsüyle propaganda yapan iktidar mensuplarının Adana ve Kozan'daki hiç bir temsilcisi Cumhurbaşkanlığı makamına yüzlerce köylüyü ilgilendiren bir konuda ulaşamıyorlar ha! Vallahi, billahi çok ayıp!

Evleri yananlara Bölük pörçük, taksitle medya eşliğinde bir iki göstermelik yardım yapıldı. Kullanılmayan krediler açıldı. Fotoğraflar çektirildi mağdur köylü, muhtarlar konuşmaya, dertlerini anlatmaya korkuyorlar. Karşılarında iktidar var, oysa bize kalan iktidarsızlık. Şimdi de iktidar efendileri sel mağdurlarını ziyaret etmişler de, koskoca 1 yıl olacak siz daha tek geçim kaynakları bahçeleri olan köylülere tek bir kuruş, tek bir fidan yardımı dahi yapamadınız sonra da çıkıp rahat rahat ahkam kesiyorsunuz, siyasi propaganda peşindesiniz. Herkes üzerine düşeni yapsın bir hele! Biz gündeme getirmekten usandık, siz okumaktan, seyretmekten bıkmadınız. Temsilcilik yapamayanlar bu işleri bıraksınlar. Daha iyi yapanlar elbette olacaktır. Sorun çözemezseniz sorunun parçası olursunuz.