İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
YÜZÜ CINCIKLA SIYRILAN SİYASET30 June 2021 Wednesday

YÜZÜ CINCIKLA SIYRILAN SİYASET

Kökü MHP’de, Gövdesi AKP’de, Niyeti CHP’de, İşbirliği bütün partilerle bu dönem Saadetle, Düşüncesi aynı zamanda fitnesi ve dedikodusu İyi Parti’yle

Bu tür politikacılar siyaset sahnesinde, köşe bucaklarda, özel kulislerde efor sarfediyorlar ve hiç kaybetmiyor görünüyorlar. Şeytan gibi sızma yaparken asıl hedefleri de belli değil mi?

Bunlara pirim vermek de neyin nesi? Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim…

 

Köşesiz, duruşsuz, kurnaz tilki sıfatlı, kedi gibi dört ayağının üstüne düşen muhterislerin yegane amaçları küçük şahsi çıkarlarının hesabını yapmaktır. Dün PKK’lı, HDP’li, Hain dediğin her türlü çamur attığınız siyasiye neden şimdi yaranmaya, sızmaya, hatta şeffaf ekipleri birbirlerine düşürmeye çalışıyorsunuz?

Anlamsız dedikodularla ve fitne siyasetiyle nereye kadar?

Asıl hedef kimdir biliyoruz ancak uyuyanlar dikkat etsinler, uyanık tilkilerin ayak oyunlarına alet olmasınlar.

Uzaktaki şeytanlarla güçlü iletişim kurarken ve onların değirmenlerine su taşırken sizin değirmeninize samimiyetle su taşıyanların önünü kesmeyin. Bırakın özgürce aksınlar. Aksi halde bazı eskilerin neler yaşadıklarını ve ileride neler yaşanacağını az çok tahmin ediyoruz.

Yorganlarının kalın olduğunu düşünerek gaz çıkaranlar sanmasınlar ki farkında değiliz. Cahil cühelaya hayal kırıklığı yaşatmasını da biliriz. Hiç kimse bizim iyi niyetimizi çantada keklik görmesin.

Haftanın sözü: Tükenmişlik, itibarsızlık ve güvensizlik eşdeğerdedir.

*******************************************************************

"Hesap soracağız" Diyenlere inanmıyorum...

Yıllardır siyaseti takip ederim. Bugüne kadar yaşadıklarımıza baktığımızda Hükümetlerde, iktidarda, belediyelerde olsun hiç fark etmiyor. Çalan çaldığıyla kalıyor. Sonra da halkın karşısına çıkıp BEYLİK açıklamalarda bulunuluyor. Yetim hakkı mavraları atılıyor. Çalan çalıyor, çalmayan dürüstler de seyrek olarak çıkıyor ama hesap soran kimseyi görmedim. Bir komünist partili Tunceli Belediyesi çıktı. Yaşadığımız yere şöyle bir bakalım bugüne kadar neler neler oldu, faturalandır götür! Nasıl olsa yanınıza kar kalıyor da sonuçta o kar görülenin de bir faydası olmaz.

Yolsuzluk ve hırsızlığa bulaşmışlar, her türlü düzenbazlar, kamuyu iç edenler; her türlü gayri meşruiyet tayfası, çeşitli trafikler Türkiye'yi esir almış durumda. Yazık hem de çok yazık!

İsmet İnönü " Bir memlekette namus erbabı namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette ciddi bir iş görme imkanı yoktur" demişti.