İğneci
İğneci
Facebookta Paylaş Makale Listesi
Herkes aslına rücu eder…28 July 2021 Wednesday

Hani klasik bir söz vardır. Asil azmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar çünkü aslı ayrandır. Hani bir söz daha var: Bir adam 7’sinde ne ise 70’de de odur. Değişmez. Bazı insanlara yeter ki fırsat ver, yeter ki boşluk bulsunlar hemencecik azarlar, sapıtırlar. Yani kişinin özü sağlamsa sağlamdır. Kişilik ve karakterde bozukluk varsa da bozuktur. Değişmez abi…

Bir şey ne ise odur…

Kaliteli insanlar, güçlü karakterdeki kimseler hiçbir zaman değişmezler. İstikrarlıdırlar. Güvenilir ve topluma huzur saçarlar. Fırsatçılık yapmazlar. Adam satmazlar. Çok yüzlü asla olmazlar. Sorunlu, aşırı problemli zaafları olan mendeburlar da gittikleri her yere, yüksek egoları ve hastalıklı kişilikleri ile mutsuzluk virüsü bulaştırırlar. Şer, nifak, dedikodu, fitne tohumları saçarlar. Hani bir söz daha var ya: Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bakın çevrenize aynı karakterdeki kişiler çok iyi anlaşırlar. Ruh ikizi gibidirler. Domuz domuzu bulur. Adam adamı bulur. Bu memlekette adamı da pancarı da iyi biliriz bin şükür.

Çok uzattım. Herkes aslına rücu eder. Kimse kimseyi kandırmasın. Normal insan, normal yönetici, normal bürokrat bulmak ne kadar zor yahu!?

Meşrepleri uyanlara bak hele sen!